Zastanawiasz się jaki może być wpływ głosu na zakup produktu i czy to w ogóle ma jakiekolwiek znaczenie? Odpowiedź na te pytania jest twierdząca. Często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy jak ton i tembr głosu oddziaływują na naszą podświadomość. Wyobraź sobie, że mężczyzna o przyjemnym i rzeczowym głosie opowiada Ci o zaletach najnowszego samochodu, o tym, że jest szybki, bezpieczny, wygodny i mało pali. A teraz wyobraź sobie, że dokładnie to samo mówi do Ciebie dziecko, nieco piskliwym głosikiem. Czy w drugim wypadku nadal brzmi to wiarygodnie? Wbrew pozorom dobór odpowiedniego głosu do reklamy radiowej ma ogromne znaczenie, dlatego warto poświęcić mu chwilę czasu.

Jak dobrać głos do reklamy dźwiękowej

Czy głos lektora ma wpływ na odbiór reklamy? W poprzednim akapicie wykazaliśmy, że jest to dość istotny czynnik, który może wpłynąć na naszą ocenę produktu lub usługi oraz na decyzję zakupową. Dlatego też wybór odpowiedniego głosu może zadecydować o sukcesie lub porażce Twojej reklamy. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę szukając lektora idealnego, który doskonale zaprezentuje Twój produkt lub usługę szerokiemu gronu odbiorców.

  • Płeć. Stereotypowo reklama damskich produktów np. ubrań, butów, kosmetyków będzie brzmieć bardziej wiarygodnie prezentowana przez kobietę. Z drugiej jednak strony mężczyzna reklamujący te same produkty może wydać się intrygujący, przez co reklama bardziej zapadnie w pamięć. Szukając odpowiedniego głosu określ grupę odbiorców i zastanów się jaki efekt pragniesz osiągnąć.
  • Cel. To jaki głos pasuje do Twojej reklamy zależy od tego co chcesz sprzedać. Reklama organizacji kinderbali lepiej zabrzmi rozentuzjazmowanym, kobiecym głosem, niż spokojnym i stonowanym męskim barytonem.
  • Doświadczenie. Szukając lektora zwróć uwagę na jego doświadczenie. Współpracuje z profesjonalnym studiem, a może nagrywa w szopie za domem? To wszystko ma znaczenie – w końcu chodzi o to, aby finalny efekt zachwycił Ciebie i sprowokował słuchaczy do zakupu.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki będą pomocne i dzięki nim uda Ci się skutecznie dotrzeć z reklamą do szerokiego grona odbiorców.

Skorzystaj z pomocy – profesjonalny bank głosów

Wybór odpowiedniego głosu wcale nie jest tak prosty jak mogłoby się wydawać. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. W Studio XVOICE posiadamy wiele głosów męskich oraz damskich, wśród których z pewnością znajdziesz ten idealnie pasujący do Twojego spotu. Wiemy jak stworzyć skuteczną reklamę, która dotrze do Twoich klientów. Chętnie podejmiemy się każdego wyzwania i wiemy jak odpowiednio dobrać głos do reklamy radiowej.

Studio XVOICE
Chrobrego 5, Będzin 42-500
Email.: studio@xvoice.pl
Tel: +48 665 117 288

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy na twoją wiadomość w ciągu 2 godzin!