Bank głosów to oryginalna nazwa dla funkcjonalnego i intuicyjnego systemu, w którym możesz znaleźć setki głosów lektorskich, zarówno damskich, jak i męskich. W profesjonalnym banku głosów dostępne są głosy polskie i zagraniczne, różniące się pod względem dynamiki, tembru czy temperamentu. Taka różnorodność stwarza szerokie pole wyboru, a tym samym pozwala wybrać taki głos, który będzie idealnie pasował do danej branży czy projektu. Studio xvoice.pl także posiada własny, rozbudowany bank głosów, w którym nie brakuje również tych rozpoznawalnych, znanych ze stacji radiowych i telewizyjnych (RMF, Radio ZET, Polsat, TVN turbo).

Głosy, które zapadają w pamięć

Bank głosów najczęściej jest tworzony przez aktorów, radiowców czy po prostu pasjonatów, którzy jednocześnie posiadają oryginalny barwę głosu i własny styl. Wielu z nich potrafi na tyle ciekawie i przekonująco się nim posługiwać, że wystarczy kilkadziesiąt sekund, by nagranie na długo pozostało w pamięci słuchacza. Lektorzy współpracujący z bankiem głosów tworzą różnorodne realizacje dźwiękowe. Najpopularniejsze z nich to:

  • jingle radiowe,
  • udźwiękowienie do prezentacji multimedialnych,
  • nagrania lektorskie do szkoleń, np. e-learningowych,
  • dźwięk do reklam telewizyjnych,
  • powitania telefoniczne do centrali IVR.

Polski i zagraniczny bank głosów – jak to działa?

Głosy kobiece, męskie, dziecięce, wśród których każdy ma w sobie coś wyjątkowego i niepowtarzalnego, tak w najprostszych słowach można opisać bank głosów. Co ciekawe, można w nim spotkać także wiele zawodowych lektorów zagranicznych z całego świata, którzy nagrywają w swoim prywatnym studiu. Klient może więc w każdej chwili zamówić nagranie w języku francuskim czy hiszpańskim, mając przy tym pewność, że dotrze ono do niego na czas. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które istotnie ułatwia komunikację, szczególnie w dużych międzynarodowych firmach.

Informacje zawarte w banku głosów

Każdy głos dostępny w banku głosów jest nie tylko słyszalny (próbka nagrania), ale także krótko, za to precyzyjnie opisany ze względu na swoje cechy charakterystyczne. Jest to duże ułatwienie dla użytkownika, który zyskuje szerokie pole wyboru, a przy tym dostęp do jasnych kryteriów różnicujących. Energiczny, spokojny, zmysłowy, poważny lub dowcipny: jaki głos wybierasz? Opisy lektorów z banku głosów bardzo często zawierają także wzmiankę dotyczącą stażu pracy czy zrealizowanych nagrań, co również może być cenną informacją dla wielu klientów.

Studio XVOICE
Chrobrego 5, Będzin 42-500
Email.: studio@xvoice.pl
Tel: +48 665 117 288

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy na twoją wiadomość w ciągu 2 godzin!