Informacje dla klientów

Expand all Collapse all
Jak długi jest okres oczekiwania na nagranie?

Wszystko zależy od następujących czynników: wybranego lektora, długości oraz skomplikowania strony technicznej zlecenia. W przypadku krótkich form czas realizacji wynosi od kilku godzin do 72h. Przy dłuższych nagraniach zawsze szacujemy czas potrzebny na realizację. Staramy się, aby nagranie zostało dostarczone najszybciej jak to tylko możliwe.

Czy wycena nagrania jest darmowa?

Tak. Wszystkie kalkulacje cenowe w naszym studio są przygotowywane bezpłatnie. 

Jak wygląda proces składania zamówienia?

Na samym początku ustalamy wybór lektora, rodzaj zlecenia oraz pola eksploatacji, czyli niezbędne rzeczy do przygotowania wyceny. Po ustaleniu ceny dopełniamy formalności poprzez podpisanie druku zlecenia i rozpoczynamy pracę nad nagraniem.

W przypadku nowych klientów stosujemy przedpłatę.

Ile wersji nagrania można się spodziewać?

W przypadku krótkich form reklamowych przygotowujemy minimum 2 wersje nagrania. Przy dłuższych nagraniach realizujemy jedną, ale dobrą wersję. 

Nie mogę znaleźć swojego nagrania w cenniku. Co mogę zrobić?

Prześlij do nas tekst na studio@xvoice.pl z jak największą liczbą informacji dotyczących nagrania. Wycenę prześlemy najszybciej jak to tylko będzie możliwe.

Czy oferujecie Państwo rabaty?

Tak. Jeśli jesteś naszym stałym klientem oraz opłacasz faktury w terminie to sami przyznajemy rabat. Nie dostałeś go jeszcze, napisz do nas. W przypadku nowych klientów rabatu możesz się spodziewać przy bardzo dużych zleceniach. 

Interesuje mnie nagranie z lektorem, którego nie ma w Państwa bazie. Czy mogę liczyć na pomoc?

Jak najbardziej tak! Prześlij nam informację na studio@xvoice.pl dotyczącą tego lektora, może to być: opis, link do reklamy z jego udziałem lub imię i nazwisko. Z pewnością znajdziemy najlepsze możliwe rozwiązanie. 

Czy jest możliwość zorganizowania próbnego nagrania?

Oczywiście! Jeśli masz wątpliwości, który głos będzie pasował do Twojego projektu możemy zorganizować casting. Koszt nagrania każdego z lektorów w zależności od grupy cenowej zawsze będzie najniższy z możliwych. Dzięki próbnemu nagraniu masz komfort w wyborze głosu do swojego projektu.

Informacje dla nowych lektorów

Expand all Collapse all
Jestem lektorem. Jak rozpocząć współpracę z Państwa studiem?

Podejmujemy współpracę tylko z profesjonalnymi lektorami, jeśli do nich należysz prześlij nam swoje próbki głosu na demo@xvoice.pl. Średnio raz na 2 miesiące lub jak zbierze się większa liczba maili robimy przesłuchania i odpowiadamy na przesłane propozycję. 

Jestem lektorem lecz nie posiadam swojego studia. Czy istnieje możliwość podjęcia współpracy?

Tak. Dysponujemy dwoma studiami nagraniowymi. Jedno z nich znajduje się w Warszawie, a drugie w Będzinie w odległości 15 km od Katowic. Jeżeli mieszkasz w pobliżu jednego lub drugiego to jak najbardziej istnieje możliwość podjęcia współpracy.

Stawiam pierwsze kroki w tym zawodzie. Co zrobić?

Obecnie istnieje wiele kursów lektorskich, książek na temat dykcji, pracy nad emisją itp. 

Czy prowadzą Państwo szkolenia dla nowych lektorów?

Niestety, ale nie prowadzimy szkoleń dla lektorów. 

Przesłałem próbki głosu. Kiedy mogę spodziewać się odpowiedzi?

Przesłuchania nowych lektorów prowadzimy raz na 2 miesiące, chyba że zbierze się większa liczba zapytań wtedy odbędzie się to wcześniej.