Jak stworzyć reklamę, która wpadnie w ucho? Zastanów się ile spotów telewizyjnych lub radiowych pamiętasz, a teraz pomyśl w ilu z nich znajdowała się chwytliwa melodia lub piosenka. Zapewne odpowiedź będzie zbliżona do 100%. Okazuje się, że muzyka jest kluczem do sukcesu. Sprawia ona, że nasza marka lub produkt są lepiej zapamiętywane przez klientów, budzą więcej skojarzeń i na dłużej zapisują się w ich pamięci. Jeśli zastanawiasz się co zrobić, aby Twoja reklama była zapamiętana przez odbiorców odpowiedzią jest odpowiednio dobrana muzyka.

Reklamy śpiewane – co to jest

Reklama śpiewana to nic innego jak spot wykorzystujący piosenkę w celu zaprezentowania produktu lub usługi. Może to być zarówno dobrze znana melodia z odpowiednio przerobionym tekstem, jak i zupełnie nowy utwór, skomponowany specjalnie pod kątem reklamy. Czy opłaca się inwestować w reklamę śpiewaną? Patrząc na przykład znanych marek, które do promocji wykorzystują zarówno krótkie jingle, jak i odpowiednio dobrane piosenki, odpowiedź brzmi – ZDECYDOWANIE TAK. Audiomarketing pozwoli Ci zostać w pamięci konsumentów na dłużej. Co jest potrzebne do stworzenia reklamy dobrej śpiewanej?

  • Chwytliwa melodia.
  • Interesujący tekst.
  • Doświadczony lektor lub wokalista.

Ciekawy tekst wyśpiewany lub wydeklamowany przez odpowiedniego lektora, w połączeniu z dobrze dobraną melodią to gwarancja sukcesu.

Dlaczego reklamy wpadają w ucho?

Ludzki mózg to niezwykły narząd, który pozwala na zapamiętywanie i kojarzenie faktów. Istnieją różne sztuczki, aby sprawić żeby jakaś informacja na dłużej zapisała się w naszej pamięci np. oddziaływanie na obydwie półkule jednocześnie, odwoływanie się do przyjemnych skojarzeń itp. Wpadająca w ucho melodia będzie stymulowała uczucia oraz emocje, i sprawi, że lepiej zapamiętamy słowa wypowiadane lub wyśpiewywane w reklamie (mózg łatwo zapamiętuje rymy oraz rytm). Dzięki temu za każdym razem gdy usłyszymy daną piosenkę będziemy ją kojarzyć z jakimś produktem lub usługą.

Jak zrobić reklamę śpiewaną?

Być może, skoro wiesz już jak potężnym narzędziem może być audiomarketing, zastanawiasz się nad tym jak zrobić dobrą reklamę śpiewaną. Taką, która wryje się w pamięć odbiorców i uczyni Twój produkt lub usługę bardziej rozpoznawalną. Warto zaufać zawodowcom i zwrócić się po pomoc do specjalistów z branży. W studiu XVOICE przygotujemy dla Ciebie profesjonalną reklamę śpiewaną, dzięki której osiągniesz swój cel. Każde zlecenie traktujemy wyjątkowo poważnie i zawsze dajemy z siebie wszystko. To ile kosztuje reklama śpiewana zależne jest od konkretnego zlecenia. Zapraszamy do kontaktu z nami w celu ustalenia wszystkich szczegółów.

Studio XVOICE
Chrobrego 5, Będzin 42-500
Email.: studio@xvoice.pl
Tel: +48 665 117 288

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy na twoją wiadomość w ciągu 2 godzin!