Spotkałeś się kiedyś ze skrótem IVR? Jeśli nie, koniecznie zapoznaj się z tym wpisem blogowym. Dowiesz się z niego co to jest system IVR i jakie korzyści może przynieść Ci jego zastosowanie w Twojej firmie. Zapraszamy do lektury!

IVR – co to jest?

Zastanawiasz się co to jest IVR? To angielski skrót od słów Interactive Voice Response. Pod nazwą tą kryje się system telekomunikacyjny, którego zadaniem jest interaktywna obsługa osoby dzwoniącej. IVR jest ogromnym ułatwieniem, zarówno dla dzwoniących, jak i dla właściciela numeru – między innymi pozwala uniknąć drażniącego przełączania pomiędzy działami firmy.

Jak działa system IVR?

System IVR nie jest skomplikowany. Każda osoba dzwoniąca pod Twój numer usłyszy nagranie z powitaniem, a także instrukcje dotyczące tego, jaki klawisz ma wcisnąć, aby połączyć się z określonym działem firmy lub konkretną osobą. Komunikaty przekazywane w ramach Interactive Voice Response mogą zostać przygotowane w dowolny sposób (od najprostszych, po dość skomplikowane), dzięki czemu w 100% odpowiadają potrzebom konkretnych firm.

IVR – czy warto w to inwestować?

W trakcie lektury w Twojej głowie mogło pojawić się pytanie brzmiące “IVR – czy warto w to inwestować?” Prezentujemy listę argumentów, które pokazują dlaczego warto wdrożyć to rozwiązanie w firmie:

  1. Udostępniasz swoim klientom tylko jeden numer telefonu, a nie kilkanaście numerów do poszczególnych działów.
  2. Oszczędzasz czas, pracowników i klienta, jaki należałoby spędzić na przełączaniu pomiędzy różnymi działami firmy.
  3. Likwidujesz problem zajętej linii – dzięki systemowi klient nie musi próbować się dodzwonić kilkukrotnie.
  4. Upraszczasz obsługę połączeń telefonicznych i nadajesz im profesjonalnego charakteru.

Korzyści płynące z IVR odczujesz zarówno Ty, Twoi pracownicy, jak i klienci. To dlatego system IVR jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla ogromnych, międzynarodowych przedsiębiorstw, jak również dla niewielkich, lokalnych firm. Pokazuje profesjonalizm; pozwala uniknąć problemów związanych z błędnym zapamiętaniem numeru; sprawia, że klienci nie są zniechęceni trafiając na zajętą linię itd.

Komu zlecić wykonanie nagrania do IVR?

Wiesz już co to jest IVR, jakie korzyści może Ci przynieść i dlaczego warto go wdrożyć w firmie. Jeśli uważasz, że rozwiązanie to pasuje także do Twojej firmy warto zastanowić się komu zlecić wykonanie nagrania do systemu IVR. Jeśli chcesz mieć pewność, że dzwoniący usłyszą profesjonalne nagranie wybierz sprawdzone studio lektorskie, takie jak na przykład XVOICE. Realizujemy zapowiedzi telefoniczne w 100% dopasowane do potrzeb naszych klientów. Współpracujemy z wieloma lektorami, posiadającymi doświadczenie niezbędne do stworzenia idealnego nagrania IVR.