Profesjonalnie przygotowany explainer video może być jedną z mocniejszych stron Twojej oferty! Specjaliści określą dobre explainer videos za silne, oddziałujące dobrze na odbiorców narzędzie sprzedaży. Zanim jednak dowiesz się, jak przygotować w profesjonalny sposób animację, w pierwszej kolejności dowiedz się, co to explainer videos i po co się z nich korzysta!

Czym jest explainer video?

Explainer videos to popularne ostatnimi czasy narzędzie marketingowe. Jest to krótka, kilkuminutowa animacja/filmik, którego długość nie powinna przekraczać około 3 minut (zazwyczaj trwa od 1 do 3 minut). Jest to jeden z łatwiej przyswajalnych i lepiej odbieranych sposobów na szybkie wyjaśnienie bardziej złożonych ofert, problemów, zasad działania itp.

Jak to działa?

Jeśli Twoja branża nie należy do popularnych, a potencjalni odbiorcy Twoich usług mogą nie rozumieć branżowej nomenklatury specyficznej dla Twojej dziedziny – możesz wykorzystać dobrze przygotowane explainer videos, by w przyjazny odbiorcy sposób przekazać informacje. Do tematyki dobrych explainer videos najczęściej zaliczane są objaśnienia dotyczące procesów biznesowych, sprzedażowych, marketingowych, opisy działania programów i aplikacji, ale też zasady funkcjonowania i obsługi urządzeń. W explainer videos możesz również zaprezentować mocne strony Twoich usług lub produktów, które sprzedajesz. Brzmi ciekawie? Aby filmik trafił do odbiorcy i wywołał w nim określone emocje – musisz go dobrze przygotować.

Jak się przebić?

Skuteczność działania filmików wyjaśniających, czyli z ang. explainer videos składa się z kilku bardzo ważnych elementów. Do nich zalicza się synergiczne i przemyślane połączenie wysokiej jakości grafiki, dźwięku, opcjonalnie napisów lub podkładu lektorskiego. Nie bez znaczenia jest również „reżyseria” takiego filmu, ale też proste przedstawienie jego treści. Wszystko po to, by jak najlepiej trafić do odbiorcy. Tylko to pomoże Ci przekazać gros informacji w bardzo krótkim czasie.

Jak stworzyć skuteczne explainer video?

Jak zapewne się domyślasz, samodzielne stworzenie chwytliwego i skutecznego explainer videos może nie być proste. Sprawy komplikują się, gdy nie masz praktycznego doświadczenia w przygotowywaniu tego rodzaju animacji. Profesjonalne explainer video może pomóc Ci zwiększyć zasięgi komunikacyjne, zwiększyć świadomość marki, przekonać do skorzystania z usługi lub zakupu produktu, opcjonalnie – poszerzyć wiedzę odbiorcy. Przygotowany materiał możesz zamieścić na stronie głównej w sieci lub wykorzystać go w serwisach społecznościowych, na platformie You Tube itp. Skoro siła dobrych explainer videos jest tak wielka, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów podczas jego tworzenia. Zatrudnij grafika, osobę do montażu filmów, a jeśli chcesz podłożyć głos do filmu – wybierz również dobre studio lektorskie.

Skoro już wiesz po co explainer videos są przygotowane przez współczesnych przedsiębiorców, rozważ, czy tego rodzaju metoda nowoczesnej komunikacji nie pomoże w Twoim biznesie. Rozszerz również swoje działania marketingowe o profesjonalne reklamy dźwiękowe, takie jak np., chwytliwa reklama radiowa. Naprawdę warto!

Studio XVOICE
Chrobrego 5, Będzin 42-500
Email.: studio@xvoice.pl
Tel: +48 665 117 288

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy na twoją wiadomość w ciągu 2 godzin!