Masz radiowy głos, doskonale radzisz sobie z jego modulacją i zastanawiasz się, czy da się zarabiać własnym głosem? Takie umiejętności są na wagę złota! Charakterystyczna barwa głosu jest pożądana nie tylko w pracy radiowca, ale także lektora. Zarabianie własnym głosem może być zarówno pracą pełnoetatową, jak i zajęciem freelancerskim. Jak zarabiać własnym głosem? Przeczytajcie sami!

Gdzie znaleźć pracę wykorzystując swój głos?

Czy da się zarabiać własnym głosem, skoro posiada go prawie każdy i wykorzystuje do codziennej komunikacji? Zarobić na własnym głosie mogą jedynie nieliczni! Trzeba pamiętać o tym, że liczy się nie tylko barwa głosu, ale także umiejętność bezbłędnego wypowiadania się, odpowiednia modulacja, dykcja, intonacja oraz płynność. Podpowiadamy, jakie możliwości pracy oferuje rynek. Jeżeli poważnie myślisz o tym, by zarabiać na swoim głosie, to szukaj ofert pracy na stanowiskach, takich jak:

  • lektor,
  • spiker,
  • dziennikarz,
  • reporter.

Co więcej, jeśli masz umiejętności i doświadczenie jako prezenter czy lektor, a Twój głos został już doceniony przez profesjonalistów, możesz spróbować swoich sił w systemie bank głosów. To prosty, funkcjonalny system, który zgromadził setki zawodowych lektorów z całego świata.

Jak zacząć?

Zanim zaczniesz zarabiać na własnym głosie zainwestuj, choć w kilka lekcji emisji głosu. Rozpoczniesz świadomie używanie głosu i wyłapywanie błędów. Poćwiczysz dykcję i interpretację tekstu. Warto jeszcze dodać, że rynek pracy jest otwarty na osoby biegle posługujące się co najmniej jednym językiem obcym. Znajomość angielskiego ułatwi Ci starania o zlecenia.

Czy da się zarabiać własnym głosem?

Zarabianie na własnym głosie początkowo może być trudne. Banki głosów oferują swoim klientom, czy twórcom reklam, kampanii, nagrań lektorskich, widowisk i imprez, na przykład pięć głosów, spośród których klient wybiera ten, który najlepiej spełnia jego oczekiwania. Szanse na to, że akurat wybiorą Twój głos są małe, przynajmniej na początku. Jednak z czasem, gdy rozbudujesz portfolio poprzez pracę, na przykład w lokalnym radiu, możesz piąć się po drabinie kariery, zostając lektorem filmowym.

Pozostałe zawody wykorzystujące głos

Jednym z najbardziej prestiżowych zawodów, gdzie używa się głosu jest lektor filmowy. Lektorzy do filmów odgrywają kluczową rolę w odbiorze czytanego filmu. Między innymi od nich zależy, czy film przypadnie do gustu odbiorcom. Głos o ciepłej barwie ani nie za wysoki, ani nie za niski jest najbardziej pożądany. To, na co zwracają uwagę pracodawcy, to także umiejętność interpretacji i wczucia się w czytane teksty, książki czy transmisje na żywo. Pewnie zastanawiasz się, ile zarabia lektor? Stawki są uzależnione od doświadczenia, prestiżu i umiejętności. Oryginalna barwa głosu ma znaczenie także na stanowisku prezentera czy dziennikarza radiowego. Co ciekawe, unikatowy głos przydaje się w pracy wodzireja, na przykład na przyjęciu weselnym, konferansjera czy animatora imprez.

Podsumowanie

Jeśli marzysz o zarabianiu na własnym głosie, to dzięki naszym wskazówkom możesz udoskonalić swój głos i zdobywać nowe doświadczenie. Sprawdź, czy twoje możliwości są wystarczające!

Studio XVOICE
Chrobrego 5, Będzin 42-500
Email.: studio@xvoice.pl
Tel: +48 665 117 288

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy na twoją wiadomość w ciągu 2 godzin!