Jesteś typem samouka? Chcesz zaaranżować domowe studio nagraniowe? W takim razie w pierwszej kolejności będziesz potrzebował przestrzeni oraz odpowiedniego sprzętu. Ponadto, pierwszy i najważniejszy punkt przy budowaniu studia to: akustyka i odpowiednie zaadaptowanie pomieszczenia do nagrywania. Mikrofon za 40 tysięcy w zwykłym pokoju będzie brzmiał podobnie do tego za 500 złotych. Zależność jest generalnie taka, że Twój sprzęt brzmi tak, jak jego najsłabszy element.

Do najważniejszych elementów wyposażenia domowego studia nagrań można zaliczyć:

  • komputer,
  • mikrofony,
  • Interfejs audio, który pozwala otrzymać wysoką jakość nagrania, pełni podobną funkcję jak karta dźwiękowa, czyli umożliwia przesłanie dźwięku z i do komputera,
  • odsłuchy studyjne, czyli specjalne głośniki pozwalające otrzymać dźwięk liniowy, odgrywają decydującą rolę w osiąganiu idealnego brzmienia, profesjonalne studia nagraniowe są w stanie zainwestować naprawdę wysokie sumy w tego rodzaju sprzęt,
  • słuchawki,
  • okablowanie,
  • statyw i pop filtr,
  • oprogramowanie, które umożliwi rejestrację dźwięku, oraz wtyczki służące do poprawy jakości dźwięku, a także jego masteringu.

 

Powyższe urządzenia to baza, dzięki której można rozpocząć nagrywanie w domowym zaciszu. Pamiętaj jednak, że produkcja wysokiej jakości dźwięku wymaga wielu prób i ciężkiej, czasami wielogodzinnej pracy. Z tego względu już na początku warto uzbroić się w cierpliwość, a także zaopatrzyć w pojemny dysk zewnętrzny, na którym będzie można przechowywać kolejne wersje robocze poszczególnych nagrań.

Domowe studio nagrań, a profesjonalna produkcja dźwięku

Podczas aranżowania domowego studia nagrań nie musisz od razu inwestować w najdroższy sprzęt. Do pierwszych prób i eksperymentów nagraniowych wystarczy wyposażenie nawet z niższej półki cenowej. Jeśli jednak myślisz poważnie o produkcji dźwięku, w tym o tworzeniu jingli radiowych, nagrań lektorskich do prezentacji multimedialnych czy do reklam telewizyjnych, przed Tobą dużo pracy i spory wydatek. Prawdziwi pasjonaci oczywiście mogą podjąć się tego wyzwania. Jeśli jednak najbardziej zależy Ci na profesjonalnym efekcie w krótkim czasie, lepiej będzie zgłosić się do sprawdzonego studia nagraniowego, które posiada wysokiej klasy sprzęt, dysponuje bankiem głosów, a także może pochwalić się bogatym doświadczeniem w produkcji dźwięku dla różnych branż. Polecanym adresem jest xvoice.pl.

Studio XVOICE
Chrobrego 5, Będzin 42-500
Email.: studio@xvoice.pl
Tel: +48 665 117 288

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy na twoją wiadomość w ciągu 2 godzin!