Chcesz przygotować profesjonalną reklamę radiową i nie wiesz jak wybrać dobre studio lektorskie? Co właściwie znaczy “dobre”, czyli jakie kryteria oceny przyjąć, żeby zdecydować się na owocną współpracę? Podpowiadamy!

Jak wybrać dobre studio lektorskie? O tych 7 kwestiach musisz pamiętać

Nie zawsze popularność studia lektorskiego czy atrakcyjna oferta są dobrymi wskazówkami do rozpoczęcia współpracy. Szukając wartościowego studia, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na poniższe aspekty.

1.Bogaty bank głosów

Dobre studio nagrań oferuje bogaty bank głosów, tzn. nagrania tworzone przez profesjonalnych lektorów, aktorów, prezenterów i dziennikarzy albo po prostu ludzi niezwykle uzdolnionych – z atrakcyjną barwą głosów. Innymi słowy: dobre studio lektorskie daje Ci duży wybór głosów (męskich i żeńskich).

2.Realizacja zleceń zarówno polskich, jak i zagranicznych

Zwróć uwagę, czy w ofercie interesującego Cię studia są zlecenia polskie i zagraniczne. Jeżeli oferta nie ogranicza się wyłącznie do nagrań w j.polskim, takie studio możesz śmiało uznać za bardziej profesjonalne.

3.Szeroki wachlarz oferowanych usług

Dobre studio lektorskie zazwyczaj proponuje kilka usług – np. spoty radiowe, jingle radiowe, nagrania lektorskie do audiobooków czy udźwiękowienie reklam. Dostępni mogą być też lektorzy do filmów. Nawet jeśli myślisz, że chcesz skorzystać tylko z jednego rozwiązania, pamiętaj, że szeroka oferta usług jest dowodem rozwoju studia, doświadczeń we współpracach o różnym charakterze i wspomnianego profesjonalizmu. Możesz mieć wtedy większą pewność, że Twoja usługa zrealizowana zostanie na wysokim poziomie.

4.Współpracę ze znanymi lektorami

Niezależnie od tego, czy chodzi o dubbing w pełnometrażowym filmie, czy o jingle radiowe – współpraca ze znanymi głosami sprzyja sukcesom. Konsultując ofertę studia, zapytaj o dostępność aktorów i prezenterów, którzy dobrze zapisali się już w pamięci społecznej.

5.Dbałość o jakość i czystość nagrań

Nagrania lektorskie i inne zlecenia głosowe powinny brzmieć perfekcyjnie. Aby tak się stało, potrzebny jest jak najlepszy sprzęt i warunki nagraniowe. Dobre studio lektorskie dysponuje urządzeniami i przestrzenią, które nie są do zastąpienia sprzętem do nagrań w zaciszu domowym.

6.Ciekawe historie sukcesów

Dobre studio nagrań to studio, które dzieli się swoimi historiami sukcesów i publikuje informacje na temat swojego doświadczenia. Takie miejsce jest wiarygodne i przybliża Cię do realiów, które jest w stanie zaproponować Tobie w przyszłości – jeśli zgodzisz się na współpracę.

7.Dostęp do przykładowych realizacji

W nawiązaniu do punktu 6, warto zwrócić uwagę, czy studio nagraniowe udostępnia też przykładowe realizacje. Jeśli tak, to dobrze! Słuchając przykładowych nagrań, ocenisz ich jakość i na tej podstawie szybciej przemyślisz swoją decyzję.

Podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się jak wybrać dobre studio lektorskie, weź pod uwagę powyższe aspekty. Najlepiej, aby studio nagraniowe spełniało wszystkie wymienione kryteria – w ten sposób masz gwarancję, że współpracujesz z profesjonalnym miejscem, które pomoże Ci osiągnąć Twój cel.

Studio XVOICE
Chrobrego 5, Będzin 42-500
Email.: studio@xvoice.pl
Tel: +48 665 117 288

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy na twoją wiadomość w ciągu 2 godzin!