Explainer video – co to jest?!” przebiega Ci przez myśl, gdy słyszysz to obco brzmiące hasło? Przygotowaliśmy wpis, w którym wyjaśniamy (cóż za zbieg okoliczności!) czym jest, do czego służy i jak można wykorzystać explainer video w dowolnej firmie. Zapraszamy do lektury.

Explainer video – co to jest?

Nazwa explainer video wywodzi się z j. angielskiego i można ją przetłumaczyć jako wideo wyjaśniające. To krótki filmik (nieprzekraczający 5 minut), zwykle animowany, który ma za zadanie w prosty sposób wytłumaczyć nawet najbardziej zawiłe kwestie. Zwykle używa się go, aby przedstawić zasady funkcjonowania danej aplikacji, produktu, oprogramowania itp. Nie tylko wyjaśnia on użytkownikom jak użyć danego narzędzia lub przedmiotu, ale promuje także Twoją markę. Kiedy wiesz do czego służy explainer video, zastanów się, jak wykorzystać je do swoich celów!

Explainer video jako forma działań marketingowych Twojej firmy

Jak wykorzystać explainer video? Potraktuj je jako jedno z działań marketingowych. Właściciele firm niejednokrotnie przekonywali się, że taki krótki filmik ma wielką moc i może pomóc zwiększyć sprzedaż lub rozpoznawalność marki (tak było np. z Twitterem).

Explainer video – czy to jest dobry wybór?

Zastanawiasz się, czy dobrym pomysłem jest wykorzystanie explainer video w Twojej firmie? Skoro używają go nawet największe marki (wspomniany Twitter), dlaczego Ty nie miałbyś użyć tego narzędzia? Bardzo często błędnie wydaje nam się, że animacje są tylko dla dzieci. Faktem jest natomiast, że ta przystępna forma jest zrozumiała i trafia do każdego! Explainer video to świetny wybór, który pomoże Ci w promocji!

Kiedy wiesz już, co to jest, do czego służy i jak wykorzystać explainer video pora, abyś poznał korzyści płynące z tego kanału komunikacji z klientem:

  • obrazy są łatwiejsze do zrozumienia niż pisemne instrukcje (których nikt nie chce czytać),
  • animacje wywołują pozytywne odczucia i emocje, które oglądający skojarzy z Twoją marką,
  • udowodniono, że explainer video są w stanie zwiększyć sprzedaż,
  • przekaz jest jasny i klarowny,
  • docierasz do większej ilości potencjalnych klientów.

Explainer video – cena animacji

Ceny explainer video mogą być bardzo różne – zależą od wielu czynników, takich jak na przykład:

  • ile trwa animacja,
  • co ma przedstawiać,
  • jak bardzo jest złożona,
  • ile wersji językowych powstanie.

Explainer video – świetny pomysł!

Wykorzystaj explainer video, aby ułatwić swoim klientom zrozumienie zasad działania produktu, projektu, lub aby zapoznać ich z ofertą firmy. To ciekawy sposób, aby wyróżnić się na tle konkurencji i zdobyć sympatię obecnych i potencjalnych kontrahentów.

Studio XVOICE
Chrobrego 5, Będzin 42-500
Email.: studio@xvoice.pl
Tel: +48 665 117 288

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy na twoją wiadomość w ciągu 2 godzin!